Сьогодні, 1 жовтня, Одеський оперний театр відзначає свій 135-й день народження. Наш театр відомий архітектурою, а за своїм плануванням і за технічними даними не поступається найкращим музичним театрам у Європі.
Будівлю театру, яку спроектували віденські архітектори Фердинанд Фельнер та Герман Гельмер свого часу вважалося одним із найкращих у світі і залишається головною пам’яткою Одеси. Будівництво було закінчено 1 жовтня 1877 року. Саме ця дата стала офіційним Днем народження Одеського театру опери та балету.
Як починалося театральне життя в Одесі?
Перші театральні вистави в Одесі почали давати на початку ХІХ століття. Але театрів у місті ще не було – вистави проходили на майданах та базарах, у магазинах і навіть коморах, а сцени були імпровізованими.
В 1803 одеський градоначальник Рішельє відправив до Петербурга прохання про виділення місту коштів для будівництва церкви, митниці та театру. І 1804 року дозвіл на будівництво театру було отримано. Цього ж року в Одесі відбулася і перша оперна вистава.
Більше подробиць можна дізнатися з відео «Одеського життя»
Читайте також: Одеські історії: як в Одесі починалося театральне життя і з’явився перший театр
Одеський Оперний у наші дні
У непрості дні війни Одеський Оперний театр хоч і був спочатку закритий, але не «мовчав»: виїзні бригади артистів давали концерти в шпиталі, Всесвітньому клубі одеситів, Кірсі і просто під відкритим небом, йшли репетиції та запис спектаклів, глядачі з нетерпінням чекали зустричi.
17 червня Одеський Оперний театр знову відчинив свої двері для глядачів. А нещодавно тут відбулася прем’єра опери Олександра Родина «Катерина».
Стаття на тему: «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями»: прем’єра під час війни
Вас також може зацікавити: